Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

PHP programátor

Potřebujete tvorbu webových stránek nebo tvorbu webové aplikace? PHP je programovací jazyk ideální pro vývoj webových aplikací, desktopových aplikací, multiplatformních aplikací a mobilních aplikací. Programovat umíme ve framework Nette, Laravel, Symfony, CodeIgniter a další. Náš tým špičkových programátorů využívá nejnovější technologie a trendy při tvorbě aplikací.

Potřebujete rychlou informaci ke službě PHP programátor?

PHP programátor

Co je PHP?

PHP je univerzální skriptovací jazyk, který je určený k programování webových stránek a pro vývoj webových aplikací, jako jsou např. Facebook, WordPress a Joomla. Je také používaný jako programovací jazyk pro všeobecné použití. Může být vložen do kódu HTML a JavaScript, což mu umožňuje manipulovat s modelem objektu dokumentu (DOM) webové stránky.

Hlavním plusem programování webu PHP je jeho nezávislost na platformách a mezi jeho výhody patří široké využití. PHP umí pracovat s mnoha různými databázemi, podporuje všechny důležité internetové protokoly, může generovat a upravovat grafiku, vytvářet PDF a odesílat/přijímat emaily. PHP je jedním z nejpřívětivějších jazyků pro vývojáře ale také nejspolehlivějším nástrojem pro startupy.

A kdo je PHP programátor? PHP programátor se specializuje na vytváření webových stránek, programování na zakázku a aplikací pomocí dynamického skriptovacího jazyka. V závislosti na projektu ho lze klasifikovat jako vývojáře softwaru nebo web vývojáře.

 

0
let zkušeností

Ceník programování expert dev

Programování PHP

od 600 Kč / hod

Programování napříč PHP framework. 

FULLSTACK programátor

od 750 Kč / hod

Programování napříč PHP framework včetně JS, CSS, HTML a dalších technologií.  

e-shop na míru V PHP

Kontaktujte nás

Pro náročné podnikatele, kteří touží po do nejmenšího detailu propracovaném a jedinečném e‑shopu.

Tvorba webových stránek

od 12 000 Kč

Úsporná i komplexní webová řešení podle požadavků.

Naši
vážení
zákazníci

Nově
vybrané reference

Vývoj webových aplikací s PHP

Co je vývoj PHP?

PHP je open-source skriptovací jazyk běžně používaný pro vývoj webových aplikací, obchodních aplikací a tvorbu webových stránek. Je to jazyk, který můžete použít, pokud chcete něco vytvořit na webovém serveru, např. z blogu, skriptů a dokonce i komplikovaných softwarových projektů. PHP je velmi flexibilní a většina webových

stránek jej používá právě z tohoto důvodu. Může také komunikovat s různými databázovými jazyky a může běžet na serverech Windows, Unix a Linux

K dnešnímu dni je to jeden z nejrozšířenějších jazyků pro vývoj softwaru. Některé z největších firem, které používají PHP pro své webové stránky, jsou: Facebook, Wikipedie, iStockPhoto a WordPress.

php programátor - vyvoj PHP
php programátor - vyhody PHP

Výhody PHP

Jaké jsou výhody PHP programování?

 • PHP se specializuje na webové stránky a má rozsáhlý soubor funkcí v základní knihovně (přes 5500) a mnoho dalších funkcí v PECL.
 • Podpora nezměněného stavu mnoha databázových systémů.
 • Je multiplatformní (např. Linux a Microsoft Windows).
 • Možnost nekompatibility s jiným operačním systémem.
 • Velká podpora webhostingu.
 • Mnoho projektů a kódů lze využít zdarma (např. WordPress a PHPBB).
 • Může být vložen do HTML.
 • Může běžet na jakémkoliv operačním systému.
 • PHP je vhodné pro začátečníky a je snazší se ho naučit.
 • Má knihovny, které umožňují programátorovi interakci s databázemi a dalšími službami.
 • Má frameworky, které usnadňují PHP programátorům vytváření aplikací.

Proč firmy používají PHP?

Proč je PHP ze všech ostatních jazyků stále oblíbenou volbou mezi firmami a jak se liší od jiných jazyků?

 • Cenová dostupnost – Díky PHP technologii s otevřeným zdrojovým kódem mohou začínající firmy snadno vytvořit své webové stránky, a to s minimálními náklady.
 • Rychlost – PHP jazyk je ideální pro e-shopy, využívá vlastní paměť a díky svým frameworkům a dalším vývojovým nástrojům umožňuje rychlé vytváření aplikací a jejich rychlé načítání.
 • Bezpečnost – PHP má bezpečnostní vrstvu, která chrání majitele startupů před potenciálními viry a bezpečnostními hrozbami.
 • Přívětivost pro vývojáře – PHP vývojář může snadno a pohodlně aktualizovat stávající webové stránky, protože většina webů běží v PHP a má srozumitelnou databázi.

I když se objevilo mnoho dalších jazyků, PHP stále vyniká jako nejspolehlivější a nejflexibilnější jazyk pro tvorbu webových stránek. PHP je obecně považován za snadno naučitelný programovací jazyk. Ať už se jedná o jakýkoli typ softwarového projektu, PHP pro něj představuje několik skvělých řešení.

Nejlepší PHP frameworky

Co je to PHP framework? Framework PHP poskytuje základ pro vývoj webových aplikací v PHP. Frameworky jsou užitečné, protože urychlují a standardizují proces vývoje. A proč používat framework PHP? Protože poskytují rychlejší vývoj, knihovny pro běžné operace, větší bezpečnost, méně kódu, zlepšují výkon, dodržují osvědčených postupů, umožňují týmovou práci a jsou lépe udržovatelné.

laravel

1.    Laravel

Dokáže bezpečně zpracovávat složité aplikace, a to mnohem rychlejším tempem ve srovnání s jinými frameworky. proč používat Laravel? Je plný funkcí, které pomáhají konfigurovat a přizpůsobovat složité aplikace (autentizace, autorizace, šifrování, hashování, resetování hesla, migrace dat, směrování, podpora architektury MVC). Laravel je vysoce expresivní s vynikající rychlostí a bezpečnostními funkcemi. Je také vysoce flexibilní a vyvíjí se s nejnovějšími trendy vývoje webové stránky.

php programátor nette

2.    Nette

Nette je open-source framework založený na MVC pro vytváření webových aplikací v PHP 5,  PHP 7 a nově PHP 8+ . Podporuje AJAX, DRY, KISS a znovu-použitelnost kódu. Nette obsahuje vlastní šablonovací systém, knihovnu pro ověřování formulářů, kontejner pro vkládání závislostí, ORM a mnoho dalších funkcí, které lze použít v jakémkoli projektu PHP, aby se usnadnil vývoj webových stránek a webových aplikací. Je navržen tak, aby nette programátor mohl vytvářet složité aplikace ve velkém měřítku.

php programátor symfony

3.    Symfony

Symfony je vynikající volbou pro webové aplikace, které musí být škálovatelné. Obsahuje spoustu funkcí, je vysoce flexibilní a umožňuje integraci s jinými knihovnami. proč používat Symfony? Symfony se snadno instaluje a konfiguruje na většině platforem, takže je ideální volbou pro vývoj aplikací na podnikové úrovni. Některé z jeho klíčových funkcí zahrnují opakovaně použitelné komponenty PHP, nezávislost databázového stroje, stabilitu, dodržování většiny osvědčených webových postupů a návrhových vzorů.

php programátor codeigniter

4.    CodeIgniter

CodeIgniter je známý svou rychlostí a půdorysem (velikost cca 2 MB včetně dokumentace), je vhodný pro vývoj dynamických webových stránek. Nabízí řadu modulů, které pomáhají vytvářet robustní a opakovaně použitelné komponenty. A proč používat CodeIgniter? Podporuje vývoj pomocí MVC architektury, ale programátor PHP může kódovat i pomocí jiných paradigmat architektury. Jedná se o jednoduchý framework, který se snadno instaluje, nastavuje a je rozšiřitelný. Podporuje více metod ukládání do mezipaměti, které pomáhají urychlit webové aplikace.

php programátor cakephp

5.    CakePHP

CakePHP používá architekturu MVC a pomáhá rychle vytvářet webové aplikace. Je poměrně jednoduchý na používání, má minimální konfiguraci, má svůj vlastní ORM a pomáhá vytvářet vizuálně působivé webové aplikace bohaté na funkce. proč používat CakePHP? Ke spuštění je potřeba pouze webový server a kopie rámce. Funkce zabezpečení zahrnují metody pro šifrování, hashování hesel, prevenci vkládání SQL, ověřování vstupu, ochranu CSRF a XSS. Mezi další klíčové funkce patří moderní rámec, ověřování, skvělá dokumentace a prémiová podpora.

php programátor yii

6.    Yii

Yii je vhodný pro všechny druhy webových aplikací. proč používat Yii? Protože se snadno instaluje a nastavuje. Dokumentace je také dobře napsaná a snadno sledovatelná. Díky robustním bezpečnostním funkcím, jako je hašování hesel bcrypt, šifrování, ověřování a autorizace, je vhodný pro vytváření vysoce bezpečných projektů, jako je e-commerceCMS, fóra atd. Vynikající výkon, elegantní podpora ukládání do mezipaměti a nástroje pro generátor kódu z Yii dělají skvělou volbu pro vývojáře k vytváření vysoce optimalizovaných webových aplikací.

php programátor phalcon

7.    Phalcon

Phalcon je vysoce výkonný full-stack PHP framework, který využívá architekturu MVC. Dodává se jako rozšíření webového serveru napsané v jazyce C. A proč používat Phalcon? Phalcon se snadno instaluje a je dobrou volbou pro vytváření vysoce konfigurovatelných webových aplikací. Mezi klíčové vlastnosti patří vysoká rychlost provádění, správa aktiv, dobré zabezpečení a ukládání do mezipaměti. Phalcon optimalizuje výkon díky efektivnímu využití paměti. Je volně propojen a vývojář PHP může díky tomu vytvářet vlastní adresářovou strukturu.

php programátor fuelphp

8.    FuelPHP

FuelPHP je flexibilní, podporuje návrhový vzor MVC a má také vlastní verzi HMVC, který přidává další vrstvu mezi Controller a View. S HMVC není potřeba duplikace obsahu k zobrazení na více stránkách, což šetří čas a paměť. proč používat FuelPHP? Mezi klíčové vlastnosti FuelPHP patří implementace HMVC, služby RESTful, systém směrování URL, dobré zabezpečení a systém ukládání do mezipaměti. Některé z jeho bezpečnostních funkcí zahrnují kódování výstupu, ochranu CSRF a filtrování URI a XSS. FuelPHP má dobrou organizaci kódu, větší modularitu a rozšiřitelnost ve srovnání s jinými frameworky.

php programátor slim

9.    Slim

Slim je mikrokrokomponenta PHP a navzdory své minimalistické povaze nabízí několik skvělých funkcí. Zaměřuje se především na zpracování požadavků HTTPproč používat Slim? Jeho kódová základna je rychlá, protože nemá žádné závislosti na třetích stranách. Mezi klíčové funkce patří směrování URL, šifrování relací a souborů cookie, mezipaměť HTTP na straně klienta a mnoho dalších. Slim je vynikající volbou pro vytváření malých webových aplikací, které nutně nevyžadují full-stack PHP framework.

php programátor phpixie

10.    PHPixie

PHPixie implementuje návrhový vzor HMVC jako FuelPHP a je postaven s nezávislými komponentami. A proč používat PHPixie? PHPixie je vhodné pro vytváření přizpůsobených webových aplikací, služeb webových aplikací a webových stránek sociálních sítí. Mezi klíčové funkce patří architektura HMVC, ORM, ověřování vstupu, autorizace, ověřování a ukládání do mezipaměti. PHPixie nabízí mimo jiné vysoký výkon a nízkou vazbu.

php programátor - db typy

Jaké databázové systémy
PHP programátor využívá?

Databázový systém je počítačový program, který ukládá a získává data. Databázové systémy se skládají z datového modelu, datového úložiště a dotazovacího jazyka. Databázový systém PHP je užitečným nástrojem pro programátory a vývojáře, protože se snadno používá a má intuitivní rozhraní.

Nejoblíbenější databázové systémy v PHP jsou:

MySQL

MySQL je nejoblíbenější open-source databází pro PHP aplikace. Používá se k napájení mnoha známých webových stránek, včetně Facebooku, Twitteru, YouTube a Wikipedie. Byl také použit jako nástroj pro ukládání dat pro podnikové aplikace jako WordPress, Drupal a Joomla. MySQL poskytuje webové uživatelské rozhraní pro správu databáze.

PostGreSQL

PostGreSQL je výkonný objektově relační databázový systém s otevřeným zdrojovým kódem. Umožňuje ukládat data do tabulek a také dotazovat se na tato data pomocí příkazů SQL. Podporuje také ukládání velkých binárních objektů BLOB, včetně obrázků, zvukových souborů, a to buď v databázi nebo externě v souborovém systému.

SYBASE

SYBASE je systém pro správu relačních databází RDBMS. Používá se k ukládání dat a poskytování přístupu k datům prostřednictvím řady aplikací. Tyto aplikace jsou navrženy pro různé úkoly, jako je dotazování, vytváření sestav nebo analýza. Funguje při extrémní zátěži a je vhodný pro ty firmy, které potřebují velkou databázi.

IBM-DB2

IBM-DB2 poskytuje přístup k datům v různých formátech a podporuje různé hardwarové platformy a operační systémy. Databáze se používá v mnoha rozsáhlých implementacích ERP a elektronického obchodování. Pro propojení s PHP je potřeba rozšíření PECL.

Oracle

Oracle je jedna z nejrozšířenějších databází. Je těžké narazit na organizace, které tuto databázi nevyužívají. Pro připojení k PHP aplikacím je potřeba rozšíření OCI8. Jakmile je rozšíření na místě, lze pro připojení k databázi použít funkci oci_connect. K odpojení spojení lze použít funkci oci_close().

Šablonovací systémy pro PHP

php programátor šablona latte

Latte 

je rychlý, bezpečný a flexibilní, hojně rozšířený v ČR, je součástí frameworku Nette a poskytuje šablony pro jazyky C++, C#, Java, JavaScript, PHP, Python a Ruby. Latte je snadné: umožňuje více šablon šablon na stejné stránce a můžete si napsat vlastní pomocí Latte’s API nebo použít existující šablonovací engine, jako je Twig. Verze 2.9 vydaná 15. června 2016 Toto vydání opravuje chybu, při které by escapování/unescapování názvu entity nesprávně aplikovalo pravidlo na všechny

php programátor šablona smarty

Smarty 

je systém pro PHP, který umožňuje vkládat speciální znaky a příkazy do html kódu. To odděluje logiku aplikace od prezentace dat, což umožňuje udržovat jediný zdroj pravdy. V následujících článcích proberu všechny funkce, které SMARTY nabízí webovým designérům a programátorům, od používání proměnných, začlenění prezentační logiky do HTML šablon až po vytváření vlastních, až po spolupráci s XML a WML. Který systém s umělou inteligencí je pro vaši firmu nejlepší, závisí na tom, co potřebujete a čeho je váš tým schopen. Ale pokud je pro vás rychlost to jediné, na čem vám záleží, Smarty nemusí být tou nejlepší volbou. Než se rozhodnete, který z nich zvolit, měli byste vzít v úvahu řadu faktorů, včetně funkčnosti, škálovatelnosti, složitosti, dokumentace nebo velikosti projektu.

php programátor šablona twing

Twig 

používá redakční systém Drupal a framework Symfony, umožňuje používat proměnné, smyčky a podmínky Doctrine2 – používá databázový objektově-relační mapovač (ORM) pro rozhraní s databází – používá databázový objektově-relační mapovač (ORM) pro rozhraní s databázovým Entity Framework – ORM společnosti Microsoft pro

php programátor šablona dwoo

Dwoo 

umožňuje vytvářet šablony v jakémkoli jazyce (PHP, nodeJS, Python atd.), používá doctype HTML5 a podporuje všechny moderní prohlížeče. Všechny moderní prohlížeče. Jekyll – statický webový engine využívající syntaxi Markdown, který lze hostovat na GitHubu Pokud znáte CMS jako Drupal nebo WordPress, určitě jste slyšeli o PageMinus. – nástroj pro migraci vašeho webu na statický web. Statické stránky nabízejí oproti tradičním CMS některé velké výhody: jsou rychlé a nevyžadují žádné databáze, takže jsou také mnohem levnější. Existují však i nevýhody: celý web musíte spravovat sami a pro uživatele není tak snadné najít váš obsah.

php programátor šablona teng

Teng 

obsahuje řadu různých šablon pro běžné úkoly, jako je vytvoření stránky HTML, psaní e-mailu nebo Python programování. Teng je také k dispozici jako nástroj příkazového řádku. Paster – Paster je nástroj Pythonu, který vám umožňuje snadno psát obsah ve formě blogových příspěvků, wiki nebo jiných webových stránek. Django – Django je open source webový aplikační rámec, který podporuje rychlý vývoj a čistý design. Django lze použít s většinou hlavních webových rámců a zahrnuje

 

Jiří Nevařil

Designer / Programátor

Online schůzka

Zaujali jsme? Sjednejte si nezávaznou online schůzku s naším obchodním zástupcem. Společně se pobavíte o potřebách vašeho projektu a možné spolupráci. Čím dříve se domluvíme, tím dříve bude hotovo.