Expert Dev, s.r.o.

Proč mít web ve WordPressu? Rady, jak si poradit s jeho spuštěním a obsluhouPokud jste se rozhodli pustit se do tvorby webové stránky, pro snazší průběh vám představujeme, jak funguje web spuštěný na redakčním systému WordPress. Systém a jeho základní funkce bývají zdarma, WordPress se jednoduše ovládá a těžké není ani jeho spuštění. Pokud vám stačí základní funkce webu a chcete jej vystavit na šablonovém designu, systém WordPress pro vás bude dobrou volbou.

WordPress je systém, ve kterém publikaci zvládne opravdu každý. Při tvorbě své webové stránky skutečně nemusíte mít zkušenosti s programováním, práce v něm je intuitivní.

A obrovskou výhodou je, že vzhledem k tomu, že je WordPress skutečně jeden z nejvyužívanějších redakčních systémů, najdete na internetu mnoho užitečných doporučení a rad, jak na různá rozšíření nebo jak využít veškeré dostupné funkce.

A jaké jsou největší výhody systému WordPress?

  • Nejvyužívanější redakční systém
  • Jednoduchost ovládání
  • WordPress je zdarma
  • Je možné WordPress využít soukromně i komerčně
  • Jsou vám dostupné stovky grafických šablon pro volné využití
  • WordPress je plně responzivní
  • Mnoho dostupných funkcí a pluginů
  • Používání i bez znalosti programování

Komunita uživatelů webů fungujících na WordPressu je obrovská, někteří programují web svépomoci, jiní nechávají tvorbu webové stránky na profesionálech. Ať už se rozhodnete pro jedno nebo druhé, WordPress vám bude spolehlivým partnerem.

Někteří uživatelé si stěžují, že má pro ně WordPress omezené množství funkcí. Je důležité, co od něj očekáváte. Pokud potřebujete, aby web byl schopný spolehlivě plnit své hlavní účely (prezentace firmy, informativní účel, ale i estetická funkce), bude pro vás WordPress nejlepší volbou.

Editace fotografií, přidávání nových příspěvků a úprava textů je ve WordPressu extrémně jednoduchá, nehrozí tak, že byste se měsíce učili zacházet s nepřehledným systémem.

Nevýhodou však bývá, že pokud se rozhodnete pro tvorbu webové stránky v systému WordPress na vlastní pěst, u verze zdarma se vám nedostane zákaznické podpory. V případě, že nastane chyba, budete nuceni ji řešit sami, případně hledat radu v uživatelských diskuzích. Pokud si necháte vytvořit web od profesionálů, ve správné společnosti se vám nejen dostane okamžité rady, ale především rychlého řešení a odstranění případného problému.

Někteří uživatelé vyčítají šablonovým webům vystavěným na systému WordPress jejich časté opakování. Samozřejmě se najdou takové šablony, které si zkrátka oblíbilo více uživatelů, a tím pádem mohou mít některé weby stejný design. Pokud jde o weby zahraniční, ničemu by to nemělo vadit, nicméně podnikatelům by jistě nebylo příjemné mít stejně vypadající webové stránky jako jejich konkurence.

Pokud se obáváte duplicitního vzhledu webových stránek, nejvhodnějším řešením pro vás bude tvorba webových stránek na míru. Váš prodejní nebo prezentační web bude originální a s původním, pro vás na míru navrženým designem. A stejně tak e-shop, který se vytvoří na míru pro vás tak, aby co nejlépe sloužil požadovaným účelům.


Vím, že chci WordPress. Jak teď začít?

1. Doména

Ze všeho nejdřív si musíte zaregistrovat doménu – tedy adresu Vaší stránky, na které lidé najdou váš web. Správná doména by měla být dobře zapamatovatelná, stručná a jednoduchá a nejlépe obsahovat klíčové slovo (pokud tedy nechcete doménu pouze se značkou svého obchodu). Název domény se samozřejmě nesmí opakovat, jeden název může vždy přesměrovat pouze na jednu konkrétní stránku.

2. Hosting

Další nezbytný krok při tvorbě webové stránky je webhosting. Hosting je služba, díky které si pronajmete prostor pro svůj web a prostor, kde budou uložena data vaší stránky. Ceny za webhosting se pohybují většinou okolo několika set korun za rok, záleží na návštěvnosti webu a obsažených informacích. Dobrý hosting však musí zajistit, aby nedocházelo k výpadkům webu. Dávejte si dobrý pozor na pravidelné zálohování vašich dat a dbejte na kvalitní antivirovou ochranu.

3. Instalace

No a dostáváme se ke stěžejnímu bodu tvorby webových stránek – instalace WordPressu. Pokud máte už zakoupenou doménu hosting, pusťte se do instalace redakčního systému. Po přihlášení k hostingu najděte instalátor aplikací, v seznamu vyberte WordPress a spusťte instalaci. Až se proces dokončí, měl by vám být doručen email, díky kterému se přihlásíte do redakčního systému.


4. Design


A nyní design webové stránky! Jakou šablonu si pro své webové stránky zvolíte? Pokud jste se s tvorbou webových stránek a s webdesignem nikdy nesetkali, přečtěte si našich několik tipů, jak na dobrý design webu. Šablonu pro webovou stránku můžete mít zdarma, případně si připlatit za prémiovou verzi. Webovou šablonu vybírejte podle zaměření webové stránky. Má jít o informativní web, prodejní web nebo osobní webové stránky? U různých šablon najdete různé funkce.


Výběr šablon najdete pod záložkou Vzhled a v sekci Šablony. Přes tlačítko Favorites se přihlásíte a následně v sekci Zobrazit oblíbené pluginy vyberete odpovídající šablonu a následně se pustíte do její instalace.

Vzhled →Šablony→Favorites→Zobrazit oblíbené pluginy→Instalace

Pak v záložce Vzhled najdete nově nainstalovanou šablonu, tu si aktivujte a následně upravujte, kombinujte, měňte barvy, rozložení, vkládejte texty.

Vzhled →Šablony→Aktivace

Při tvorbě webové stránky běžící na systému WordPress je dobré i neopomenout přidání pluginů. Pluginy mohou zaručit například responzivitu fotek, registraci webových uživatelů a jiné.

Potřebujete vytvořit nové webové stránky v roce 2021?

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK | SEO A OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK | COPYWRITE GRAFIKA | MARKETING SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Máte zájem o tvorbu webů od profesionálů? Kontaktujte nás, jsme tu pro vás.

Zabýváme se kategoriemi:

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK NA MÍRU|TVORBA ŠABLONOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNEK|TVORBA MICROSITES|TVORBA E-SHOPŮ NA MÍRU

Weby tvoříme v těchto městech:

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK ZLÍN|TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK PRAHA|TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK BRNO|TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK OSTRAVA |TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK OLOMOUC

Sdílet příspěvek

Další články

Blog
Expert Dev

6 nejlepších AI nástrojů pro SEO 

V posledních letech hraje umělá inteligence (AI) stále důležitější roli v oblasti SEO. AI umožňuje automatizaci mnoha aspektů SEO, jako je analýza klíčových slov, tvorba obsahu, optimalizace stránek nebo sledování výsledků. V tomto článku se podíváme na šest nejlepších AI nástrojů, které mohou pomoci zlepšit vaši SEO strategii. Tyto nástroje kombinují sílu umělé inteligence s pokročilými technologiemi, aby vám pomohly dosáhnout lepších výsledků ve vyhledávačích. Každý nástroj nabízí unikátní funkce a přínosy pro vaši SEO strategii.

Zobrazit článek »
Blog
Expert Dev

Blíží se definitivní konec Google Universal Analytics. Nezapomeňte na zálohu dat!

Analytická služba Google Universal Analytics (předchůdce aktuálních GA4) se chystá tento rok nadobro odejít do historie. Stane se tak 1. července 2024 kdy ztratíme přístup do uživatelského rozhraní a služba bude Googlem trvale smazána. To znamená, že pokud neprovedete včasnou zálohu dat, o všechny cenné historické informace, které jste z webových stránek nasbírali, přijdete.

Zobrazit článek »
Novinky v PPC 2024
Blog
Expert Dev

PPC novinky 2024 – co se chystá v online marketingu? 

Rok 2024 je tady a s ním přišla i řada novinek v oblasti PPC reklamy. Připravte se na pohled do budoucnosti PPC reklamy a získání cenných poznatků, které vám pomohou dosáhnout maximálního úspěchu ve svém digitálním marketingu v roce 2024 a dalších letech. Ať už se jedná o trendy v oblasti automatizace a personalizace, je důležité být v obraze, abyste ze svých kampaní vytěžili maximum.

Zobrazit článek »