Expert Dev, s.r.o.

programátor Symfony Brno

Naším hlavním zaměřením je tvorba webových stránek Brno a aplikací. Naše weby vyvíjíme na moderním a rychlém Headless CMS systému a také na vybraných CMS systémech, jako je Drupal, WordPress nebo Joomla. Ke své práci však využíváme také PHP framework Symfony, který se vyznačuje elegantní sadou nástrojů a vlastnostmi, které by měl splňovat každý moderní framework. Jeho využitím je možné zefektivnit programátorskou práci a také ušetřit velké množství času.

Tým našich zkušených PHP programátorů využívá kromě Symfony k práci také další frameworky, jako jsou Nette, Yii, Laravel, Phalcom, Slim, PHPixie či FuelPHP.

Chcete se dozvědět více informací o službě programátor Symfony Brno?

programátor Symfony Brno

Co je toframework Symfony?

Zvolení ideálního frameworku je pro vývoj webové stránky a vytvoření správného webového řešení jedním z nejzásadnějších kroků. Proto právě framework Symfony využívá pro své webové aplikace více, než 20 % společností a firem.

PHP framework Symfony je přizpůsobivým řešením pro mnoho šablonových webových stránek a aplikací, protože lze díky němu odstranit složité kódování, a ušetřit tak čas i usnadnit PHP programátorům celý proces webového vývoje. Dokáže také zjednodušit a urychlit údržbu webu a nahradit kódovací úlohy, které se neustále opakují. Symfony je vydán pod licencí MIT a poskytuje svobodný software pro MVC aplikace. Zkrátka se jedná o back-end framework, který má na kontě slušnou sbírku 30 PHP knihoven a může se chlubit bohatými a užitečnými funkcemi, které usnadňují a zrychlují PHP programátorům práci.

Díky aktivní komunitě PHP programátorů a flexibilitě tohoto frameworku nezaostává Symfony za nejnovějšími trendy. Je totiž možné jej přizpůsobit individuálním potřebám jednotlivých vývojářů a přidat libovolné moduly či jiné nástroje, které pomohou s laděním, testováním či dokumentováním produktů, jako je např. tvorba e-shopu Brno.

PHP framework Symfony Brno je využíván celou řadou globálních webových stránek, jako je BBC News, Spotify, BlaBlaCar, Trivago, Dailymotion či Drupal Console.

0
let zkušeností

Ceník programování expert dev

Programování PHP

od 600 Kč / hod

Programování napříč PHP framework. 

FULLSTACK programátor

od 750 Kč / hod

Programování napříč PHP framework včetně JS, CSS, HTML a dalších technologií.  

e-shop na míru V PHP

Kontaktujte nás

Pro náročné podnikatele, kteří touží po do nejmenšího detailu propracovaném a jedinečném e‑shopu.

Tvorba webových stránek

od 12 000 Kč

Úsporná i komplexní webová řešení podle požadavků.

Naši
vážení
zákazníci

Nově
vybrané reference

Proč se vyplatí používat Symfony framework?

Za vznikem Symfony stojí společnost SensioLabs, která jej zároveň také sponzoruje a poskytuje tříletou podporu pro hlavní verze, avšak doživotní podporu pro problémy, které mohou souviset se zabezpečením. Součástí balíčku jsou také oficiální výukové certifikace a programy. Jedná se tak o skvělou volbu pro tvorbu webových stránek na míru.

Symfony využívá architekturu MVC, jako základní stavební kámen svého webového vývoje. Tím je zajištěna organizovaná struktura souborů, které jsou dále distribuovány do 3 hlavních MVC komponentů: Model, View a Controller. Primární výhodou, kterou využití kombinace Symfony a MVC přináší je skutečnost, že dává vývojářům svobodu ve snadnému oddělení obchodní logiky (Model) a uživatelské prezentace (View), což poskytuje prostor pro snadnější a lepší údržbu.

PHP Symfony patří mezi špičku v oblasti frameworků, protože přináší 2 značné technologické výhody, a to Components a Bundles. Tyto prvky pomáhají s odstraňováním nepružných závislostí v MVC tím, že dávají možnost pro jejich opětovné využití. Čím méně takových závislostí poté vznikne, tím jednodušší je zavádění změn bez obav z rizika či narušení jiné části systému.

Oficiální webové stránky pro framework Symfony se mohou chlubit více, než 3000 přispěvateli a 600 000 zapálenými PHP vývojáři, kteří společně tvoří jednu velkou Symfony komunitu ve více, než 120 zemích. Mít silnou komunitu je v tomto ohledu skutečně důležité, protože programátoři mají možnost mezi sebou spolupracovat na tvorbě nových komponentů a navzájem si pomáhat při řešení problémů či nejasností. Tím se podílejí na celkovém zlepšování kódu.

Jednou z dalších výhod frameworku Symfony je možnost přizpůsobení Full-stack a Brick by brick. Full-stack napomáhá k sestavení komplexního produktu za využití mnoha funkcí. Brick by bricka na druhou stranu umožňuje vytvářet aplikace, které disponují selektivními a specifickými funkcemi či napomáhá k vytvoření vlastního frameworku.

PHP programátor: komponenty Symfony

Jednou z dalších výhod frameworku Symfony je možnost přizpůsobení Full-stack a Brick by brick. Full-stack napomáhá k sestavení komplexního produktu za využití mnoha funkcí. Brick by bricka na druhou stranu umožňuje vytvářet aplikace, které disponují selektivními a specifickými funkcemi či napomáhá k vytvoření vlastního frameworku.

Mezi nejpopulárnější Symfony komponenty patří:

 • Filesystem: nástroj určený pro operace v souborovém systému a manipulaci s cestami k souboru/adresáři
 • Asset: jedná s o modul určený pro generování adres URL a verzování obrázků, souborů, aplikací JavaScript a CSS šablon
 • EventDispacher:nabízí nástroje určené pro aplikační komponenty a pro vzájemnou komunikaci pomocí naslouchání a odesílání
 • Finder: využívá plynulé a intuitivní rozhraní k hledání souborů či adresářů, a to na základě různých kritérií, jako je název, čas, či velikost souboru
 • Serializer: slouží k převádění objektu do formátů XML, JSON, YAML a naopak
 • Workflow: definuje životní cyklus nebo proces objektově-orientovaným způsobem
 • Dependencylnjection: implementuje balík služeb, které jsou kompatibilní s PSR-11
 • Form: umožňuje řešit datové problémy a následně je upravovat
 • Yaml: ukládá a načítá soubory vml
 • HttpFoundation: definuje objektově orientovanou vrstvu HTTP
 • Routing: dokáže generovat URL adresy, které jsou vhodné pro SEO
 • HttpKernel: poskytuje strukturovaný proces určený pro převod požadavku na odpověď
 • Validator: umožňuje ověřování vytvořené třídy
 • Translation: internizuje projekty
 • ExpressionLanguage: modul sloužící k vyhodnocování a kompilování výrazů
Jiří Nevařil, hlavní Designer/programátor ve společnosti Expert Dev

Jiří Nevařil

Designer / Programátor
Online schůzka
Zaujali jsme? Sjednejte si nezávaznou online schůzku s naším obchodním zástupcem. Společně se pobavíte o potřebách vašeho projektu a možné spolupráci. Čím dříve se domluvíme, tím dříve bude hotovo.

Nejste z Prahy?
nevadí

Odkazy služeb - mapa