Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

On-page faktory

on-page
faktory

Jedná se o atributy přímo umístěné na webové stránce, které společně s off-page faktory značně ovlivňují hodnocení stránky vyhledávači. Nejdůležitějším on-page faktorem je obsah webové stránky. Použitím textu obsahujícího vhodně zvolená klíčová slova bude vaše stránka pro vyhledávače zajímavější, text by měl být ovšem také čtivý a přehledný. Mezi další důležité on-page faktory patří titulek stránky (titulek by měl být stručný, jedinečný pro každou stránku a má za úkol výstižně informovat o obsahu stránky), meta description (krátký popis webové stránky), správné formátování nadpisů pomocí HTML značek (H1,H2,…,H6), alternativní popis obrázků, zvýraznění důležitých částí textu a klíčových slov, struktura URL adresy nebo použití menu pro navigaci na stránkách (slouží nejen k orientaci návštěvníků, ale také robotů).

Mluví za nás čísla

0
Let zkušeností
0
Spokojených klientů
0 +
Webových stránek

Naši
vážení
zákazníci

Nově
vybrané reference

Časté
otázky
a odpovědi

Optimalizace vylepšuje postavení webové stránky na SERP (výsledcích vyhledávání). Po zadání klíčového slova, které koresponduje s webem, ve vyhledávači zobrazuje relevantní obsah. Jakmile je stránka správně optimalizována, zobrazuje se na předních pozicích, což vede k vyšší návštěvnosti.

Narozdíl od on-page faktorů se nenachází přímo na webové stránce. Do skupiny off-page faktorů patří zpětné odkazy, u kterých vyhledávač hodnotí množství a kvalitu, PR články a působení na sociálních sítích.

Klíčová slova určená nejen k optimalizaci jsou dostupná v rámci mnoha online nástrojů. Jedním z nich je například Marketing Miner nebo Collabim.

Na rozdíl od PPC je optimalizace časově náročnější. Vyhledávač zaregistruje optimalizaci v rámci několika měsíců. Ve vyhledávání se objeví vcelku rychle, avšak prvních příček začne dosahovat až po 2-3 měsících.

Vše se odvíjí od algoritmu daných vyhledávačů, které jsou však tajné. Na základě studií vzešlo, že největší pozornost je zaměřena na odkazy, kvalitní obsah, relevantnost a pravidelnost tvorby obsahu webu.

Zpravidla se jedná o nadměrné využití klíčového slova v obsahu, špatný výběr klíčového slova, skrytí textu na webu, ve kterém se objevuje klíčové slovo a další. V těchto případech vyhledávač úmyslně zhorší pozici na SERP. Nejhorší variantou je vyškrtnutí z příslušného indexu.

Linkbuilding je založen na odkazech, které se nachází na jednom webu a odkazují na druhý. Zde spadají také zpětné odkazy, které se nachází na jiných webech a odkazují na ten váš. Zejména zpětné odkazy jsou velmi důležitým faktorem pro optimalizaci, jelikož se jedná o aspekt, který je hůře ovlivnitelný.

Příčin může být hned několik. Vaše největší konkurence mohla začít lépe optimalizovat své stránky nebo začít PPC kampaň. Dalším důvodem může být špatná optimalizace, kdy vyhledávač mohl úmyslně snížit vaše postavení ve vyhledávání. To se stává případech, kdy porušíte pravidla daného vyhledávače. V neposlední řadě se mohl změnit algoritmus vyhledávání. Každopádně v této situaci se na nás neváhejte obrátit a my vám zjistíme příčinu problému.

Máte další
otázky?

Jsme mladý a sehraný tým profesionálů

…který společně navrhuje a realizuje komplexní webové řešení pro naše stále i nové klienty. Naším cílem je nabídnout vám co nejvíce služeb, které významně přispějí k vašemu úspěšnému podnikání, vyšším ziskům, snížení nákladů a udělají váš web nebo e-shop skutečně atraktivním.

Optimalizace
webových
stránek

Abychom dosáhli co nejlepších výsledků při optimalizaci webových stránek, snažíme se vždy zajistit komplexnost této služby a poskytnout maximum informací. Před samotnou realizací uděláme SEO konzultaci, zjistíme Vaši představu. Provedeme SEO analýzu, na jejímž základě navrhneme komplexnější úpravy webu a další strategii, která má za cíl zvýšit jeho návštěvnost a lepší pozice ve výsledcích vyhledávání. Prostřednictvím moderních webových trendů, marketingových nástrojů a našich zkušeností zjistíme případné nedostatky, které je třeba odstranit. Analýzou klíčových slov najdeme slova nebo fráze, které budou fungovat právě pro vaši oblast podnikání a zajistí vám tak nejvyšší možné pozice ve vyhledávačích. Další fází je samotná práce na webových stránkách v podobě programování a opravy On-page faktorů a následně Off-page faktorů. Na závěr každé optimalizace nebo její fáze zpracujeme srozumitelné vyhodnocení a reporting. Jelikož je SEO dlouhodobě vyvíjená činnost o kterou je třeba pečovat, tak i doporučíme a zajistíme dlouhodobou správu vašich webových stránek.

Jiří Nevařil

Designer / Programátor
Online schůzka
Zaujali jsme? Sjednejte si nezávaznou online schůzku s naším obchodním zástupcem. Společně se pobavíte o potřebách vašeho projektu a možné spolupráci. Čím dříve se domluvíme, tím dříve bude hotovo.

Napište
nám

  Umíme
  vám
  nabídnout

  Prvním krokem optimalizace stránek pro internetové vyhledávače je SEO analýza. Prověřuje strukturu webu, obsah, off-page faktory a vhodná klíčová slova. Výsledky analýzy odhalí slabé stránky a určí další postup optimalizace.

  Klíčová slova jsou základním stavebním kamenem SEO optimalizace. Při výběru klíčových slov vždy hledáme kombinaci zajímavého počtu vyhledávání, ceny a množství konkurence pro dané klíčové slovo.

  On-page faktory značně ovlivňují hodnocení stránky vyhledávači. Vždy optimalizujeme obsah, titulky, meta description, strukturu URL adresy a kód tak, aby vyhledávač web dobře poznal a vysoko umístil.

  Nejste si jistí nastavením SEO strategie? Máte otázky specifické pro váš projekt? Využijte jednorázovou konzultaci ke stávajícím či novým projektům, nebo komplexní SEO poradenství, které zabezpečí přední pozice ve vyhledávačích.

  využíváme
  profesionální
  nástroje