Expert Dev, s.r.o.

Virtuální
a rozšířená realita

Virtuální realita otevírá dveře do světa neuvěřitelných vizuálních zážitků. Tyto revoluční technologie nabízejí nespočetné možnosti v oblastech tvorba webových stránek, marketing, design a mnoha dalších. Jestliže se zajímáte o inovace a hledáte způsob, jak se odlišit od konkurence, neměli byste přehlédnout potenciál virtuální a rozšířené reality.

Virtuální a rozšířená realita

Virtuální realita: co to je?

Na otázku, co to je virtuální realita lze odpovědět snadno. Představte si, že se ocitnete uprostřed divoké džungle, ačkoli ve skutečnosti sedíte pohodlně ve svém obývacím pokoji. To je právě ten druh zážitku, který vám může poskytnout virtuální realita (VR). VR vám umožňuje vstoupit do úplně nového virtuálního světa, zatímco rozšířená realita (AR) rozšiřuje skutečný svět o další digitální prvky. Jak však tyto technologie fungují?

0
let zkušeností

Od 14 900 Kč

Firemní identita

Tvorba firemní identity pomáhá firmě odlišit se od konkurence, budovat důvěru u zákazníků a sílu značky.

Od 4 900 Kč

Bannery

Vytváříme poutavé bannery, které mají za cíl informovat, oslovit a podpořit prodej produktů nebo služeb.

Od 19 900 Kč

VR

Postaráme se o kompletní design a grafiku vašeho virtuálního světa nebo VR aplikace.

Od 3 900 Kč

Vizualizace

Využitím moderních technologií dokážeme vašim zákazníkům představit produkty realisticky.

Naši
vážení
zákazníci

Nově
vybrané reference

Prohlédněte si svět skrze jiné oči:
Jak vypadá virtuální realita

Virtuální realita využívá speciální VR brýle, které vás přenesou do virtuálního prostředí. Tyto brýle mají vestavěné displeje, které zobrazují obraz přímo před vašima očima. V kombinaci s pohybovými senzory a speciálním softwarem, který sleduje vaše pohyby, se ve virtuální realitě můžete pohybovat, prozkoumávat a interagovat s tím, co vidíte.

Na rozdíl od toho rozšířená realita nepotřebuje speciální brýle, ale může být realizována přes běžné chytré telefony nebo tablety. AR aplikace přidávají digitální prvky do skutečného prostředí pomocí kamery zařízení. Můžete si představit, že prostřednictvím AR zobrazení vidíte v reálném čase další informace, jako jsou navigační šipky nebo virtuální objekty ve vašem okolí.

Jak využít virtuální realitu k transformaci vašeho podnikání

Pokud podnikáte, pak je pro vás virtuální realita bezesporu zajímavým nástrojem. Existuje celá řada způsobů, jak tuto technologii využít k transformaci vašeho podnikání a získání konkurenční výhody.

Jedním z hlavních využití VR v podnikání je marketing a reklama. Díky virtuální realitě můžete svým zákazníkům poskytnout interaktivní a zážitkové prezentace. Například pokud prodáváte nemovitosti, můžete potenciálním klientům umožnit virtuální prohlídku domu nebo bytu, aniž by museli fyzicky na místo.

Dalším způsobem využití je školení a vzdělávání. VR může poskytnout realistické a bezpečné prostředí pro simulace různých situací. Například lékaři se mohou cvičit na virtuálních pacientech, hasiči na simulacích požárů a policisté na policejních intervencích. Tímto způsobem lze zlepšit dovednosti a reakční časy zaměstnanců, aniž by hrozilo reálné nebezpečí.

Virtuální realita může být také výhodná pro design a vývoj nových produktů. Díky VR můžete vytvářet a testovat prototypy bez nutnosti fyzické výroby. To vám umožní rychleji a levněji inovovat a zlepšovat své výrobky. Pokud máte webové stránky, rozšířená realita je skvělým nástrojem pro jejich vylepšení.

Objevte nové obchodní příležitosti s virtuální realitou

Virtuální realita otevírá také dveře ke vzniku zcela nových obchodních příležitostí. Můžete se zaměřit na vývoj VR nebo AR aplikací a her, které budou zákazníkům poskytovat unikátní zážitky. Stejně tak lze využít k vytvoření nových produktů a služeb, které budou efektivněji splňovat potřeby zákazníků. S tímto novým technologickým nástrojem můžete být průkopníkem na trhu a získat si loajální zákaznickou základnu.

Pro programátory specializací se na tvorbu webových stránek nabízí virtuální realita (VR) širokou škálu výhod a možností. Pomocí VR brýlí mohou programátoři doslova vstoupit do virtuálního prostoru, kde je možné prozkoumat své rozpracované projekty a přímo interagovat s kódem.

Odlište se od konkurence díky VR a AR technologiím

Jedním z hlavních důvodů, proč využít virtuální realitu a rozšířenou realitu ve svém podnikání, je získání konkurenční výhody. Díky těmto technologiím se můžete odlišit od svých konkurentů a nabídnout zákazníkům zcela nový zážitek. Budete schopni poskytnout interaktivitu, realismus a zábavu, které přitahují a zapojují zákazníky.

Kromě toho, virtuální a rozšířená realita vám umožní dosáhnout vyšší míry personalizace. Můžete vytvářet zážitky, které jsou přizpůsobeny jednotlivým zákazníkům a jejich potřebám. To posiluje vztahy se zákazníky a zvyšuje loajalitu k vaší značce.

Proč mít VR od Expert Dev

Investice do budoucnosti: VR a AR služby za konkurenceschopné ceny

Možná si říkáte, že virtuální realita je drahá a nedostupná pro vaše podnikání. Nicméně, dnešní trh je plný různých VR a AR zařízení a služeb, které jsou cenově dostupné a přizpůsobitelné vašim potřebám. Existuje široká škála VR brýlí od levnějších modelů (PlayStation VR) po nejlepší virtuální realitu Apple Vision Pro, která však na trhu bude až v roce 2024. Stejně tak se AR technologie stávají dostupnějšími a můžete je využít pomocí běžných chytrých zařízení.

Při rozhodování o investici do virtuální nebo rozšířené reality je důležité zvážit potenciální výhody, které mohou tyto technologie přinést vašemu podnikání. Představte si možnosti, které se vám otevřou díky interaktivním prezentacím, efektivnímu školení zaměstnanců, inovaci produktů a zákaznickému zážitku na vyšší úrovni.

Pokud stále váháte nebo si nejste jisti, jak tuto technologii implementovat do svého podnikání, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde, abychom vám poskytli odbornou pomoc nebo poradenství. Společně najdeme optimální řešení pro vaše specifické potřeby a pomůžeme vám využít všechny výhody, které virtuální realita nabízí.

Jiří Nevařil, hlavní Designer/programátor ve společnosti Expert Dev

Jiří Nevařil

Designer / Programátor

Chcete Virtuální a rozšířenou realitu na svém webu?

Kontaktujte nás a společně nakopneme Váš projekt!

Časté
otázky
a odpovědi

Virtuální realita (VR) je interaktivní technologie, skrze kterou se uživatel ponoří do umělého prostředí pomocí speciálních brýlí nebo zařízení, umožňujících zážitek zcela odlišný od skutečného světa.

Virtuální realita se využívá pro širokou škálu oblastí, kam patří například zábava a hry, vzdělávání, marketing, medicína, průmysl, vojenství, architektura a mnoho dalších. VR lze prakticky využít pro sociální interakce, prezentaci produktů, terapeutické účely apod.

Pro vstup do virtuální reality jsou potřeba speciální VR brýle či headset a také počítač nebo konzole s dostatečným výkonem pro plynulý provoz VR aplikací.

Brýle pro virtuální realitu obsahují speciální displeje umístěné před očima uživatele, které zobrazují 3D obrazovku. Interní senzory a sledovací systémy monitorují pohyb hlavy a těla, což umožňuje uživateli vnímat a interagovat s prostředím, které je vytvořeno pomocí softwaru pro virtuální realitu.

Virtuální realita vypadá jako umělý, virtuální svět, který uživatel vidí přímo před svýma očima v 3D podobě. Toto prostředí může být realistické, abstraktní nebo fantastické a uživatelé mohou interagovat s tímto virtuálním světem prostřednictvím pohybu, gest a speciálních ovládacích prvků.

S virtuální realitou se uživatel zcela ponoří do umělého prostředí, které je odlišné od skutečného světa. Naopak rozšířená realita kombinuje skutečný svět s digitálními prvky. Uživatel rozšířené reality vidí reálný svět kolem sebe, do kterého jsou přidávány digitální objekty, informace nebo efekty prostřednictvím kamery nebo jiných senzorů a zařízení.

Naše služby
neznají hranic

Odkazy služeb - mapa

Nabízíme rozšířenou a virtuální realitu po celé ČR.

Zlín | Brno | Praha | Olomouc | Ostrava a další