Expert Dev, s.r.o.

programátor React Brno

Front-endové JS knihovny a JS frameworky jsou dnes již nepostradatelnou součástí vývoje a tvorby funkčních a responzivních webových stránek Brno a webových aplikací Brno. Při vývoji webů i aplikací jsou JavaScriptové knihovny prakticky nezbytné a dá se říct, že patří k těm nejuniverzálnějším frameworkům. K nim se řadí i framework React JS, který nabízí možnost vytvořit interaktivní webové stránky a hodí se také k tvorbě mobilních aplikací s optimálním uživatelským rozhraním. Framework React se zaměřuje na potřeby zákazníka, a nabízí proto možnost moderních postupů a vhodných řešení určených pro vývoj. U nás v Expert Devu si však naši programátoři Javascriptu poradí i s prací v ostatních frameworcích, jako jsou: Next, Angular, Aurelia, Vue, Backbone, Nuxt, Bootstrap či Node. V rámci CMS systémů používáme ty nejvíce časté, mezi které se řadí WordPress, Drupal, Headless nebo Joomla.

Zajímá vás více informací o službě programátor React Brno?

programátor React Brno

Co je React.js framework?

Jedná se o front-end open-source JavaScript knihovnu, která se využívá k vytváření uživatelského rozhraní (UI) založeného na uživatelských komponentách UI. Právě tyto komponenty dovedou uživateli zobrazit jen určitou část uživatelského rozhraní, a to za pomoci JavaScriptu a HTML. Ačkoliv je React ideálním řešením pro zobrazování dat DOM (The Document Object Model – rozhraní pro programování aplikací API pro dokumenty HTML a XML a PHP), není už tak vhodný pro aplikace, které mají potřebu spravovat a směrovat stav. Z toho důvodu je doporučováno využívat i jiné knihovny JS, jako je React Router či Redux.

React provozuje Facebook a komunita vývojářů. Z hlediska klasické MVC architektury (Model View Controller) tvoří právě a pouze V (View), tedy vrstvu pohledu, která prezentuje data uživateli. Využívá deklarativní paradigma, které usnadňuje uvažování o vaší aplikaci a jeho cílem je být efektivní a flexibilní. Při vytváření aplikací na straně klienta si totiž tým vývojářů z Facebooku uvědomil, že je DOM pomalý. Aby byl tento proces rychlejší, React implementuje virtuální DOM, takže v případě, kdy potřebuje číst nebo zapisovat do DOM, použije pouze jeho virtuální reprezentaci. DOM se poté pokusí najít nejefektivnější způsob aktualizace DOM prohlížeče.

Které společnosti již používají React.js? React je vhodný pro prakticky všechny typy podniků. Od malých startupů až po nadnárodní společnosti, e-shopy či neziskové organizace. React totiž nabízí větší flexibilitu, lepší výkon a interaktivnější design. Mezi nejpopulárnější webové stránky, které jsou na Reactu založené můžeme zařadit např.: Netflix, Instagram, Facebook, Dropbox, Pinterest, Uber, Shopify, Discord, The New York Times, Vogue, Skype, Salesforce, Walmart či Bloomberg.

0
let zkušeností

Ceník programování expert dev

Programování PHP

od 600 Kč / hod

Programování napříč PHP framework. 

FULLSTACK programátor

od 750 Kč / hod

Programování napříč PHP framework včetně JS, CSS, HTML a dalších technologií.  

e-shop na míru V PHP

Kontaktujte nás

Pro náročné podnikatele, kteří touží po do nejmenšího detailu propracovaném a jedinečném e‑shopu.

Tvorba webových stránek

od 12 000 Kč

Úsporná i komplexní webová řešení podle požadavků.

Naši
vážení
zákazníci

Nově
vybrané reference

Proč používat knihovnu React js?

Knihovna React patří mezi vývojáři k nejoblíbenější službě Javascriptu. Uvádíme proto několik důvodů, proč se framework vyplatí používat.

1. SPA (jednostránkové aplikace)

SPA jsou webové aplikace, které se skládají z jedné webové stránky, a které mají za úkol znovu načítat data a obsah při uživatelských interakcích. Stav stránky se tak pro vyšší rychlost pravidelně obnovuje. Jako příklad SPA je možné uvést např. Facebook.

2. PWA (progresivní webové aplikace)

Jedná se o webovou stránku, která na první pohled působí jako nativní aplikace pro mobilní zařízení. Poskytuje ale mnohem lepší zážitek a nevyžaduje žádné instalace aplikace přímo do paměti telefonu. Jako příklad PWA lze uvést Twitter Lite.

3. Web vykreslovaný na straně serveru

Vykreslování webových stránek na straně serveru je funkce, díky které je vykreslování jednak plynulejší a rychlejší, ale také zajistí, aby se web umístil v internetových vyhledávačích na vyšších pozicích. Celkově tak přispívá optimalizování rychlosti běhu webových stránek, zkracuje dobu jejich načítání a zvyšuje celkovou škálovatelnost.

4. Marketing a sociální sítě

React.js je ideální volbou pro potřeby online marketingu i sociálních sítí, pro které je důležitá zejména rychlá aktualizace dat a reakcí. Díky virtuálnímu DOMu a znovu použitelnými komponentami může React snadno udržovat váš web při vysokém výkonu.

5. Mobilní vývoj webu

S použitím React Native je výrazně snazší a rychlejší vyvíjet mobilní aplikace pro různé platformy. Vývoj je usnadněn takovými funkcemi, jako je opětovné načítání či používání stejné kódové základny.

Vlastnosti a výhody programátora React.js Brno

Jiří Nevařil, hlavní Designer/programátor ve společnosti Expert Dev

Jiří Nevařil

Designer / Programátor
Online schůzka
Zaujali jsme? Sjednejte si nezávaznou online schůzku s naším obchodním zástupcem. Společně se pobavíte o potřebách vašeho projektu a možné spolupráci. Čím dříve se domluvíme, tím dříve bude hotovo.

Nejste z Brna?
nevadí

Odkazy služeb - mapa