Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

Blog

Chcete se dozvědět o novinkách na téma webových stránek, marketingu, SEO a dalších? Potom jste tady správně. 

9 nejlepších alternativ Google Analytics

Google Analytics je oprávněně jedním z nejpopulárnějších a nejlepších analytických nástrojů, bez kterého by většina webových stránek a e-shopů nebyla tam, kde je nyní. Díky analytice mají provozovatelé internetových řešení přehled o veškerých pohybech a počtech návštěvníků, délce jejich pobytu, zemi původu či o míře okamžitého opuštění (bounce rate). Pokud tedy provozujete e-shop či stránku, sběr a analýza dat je naprosto zásadní. Nejhorší, co totiž může v online světě podnikatel udělat, je spolehnout se na svůj instinkt. Ačkoliv i psychologie hraje při prodeji na internetu roli, tomuto světu vládou data, a je tak potřeba je sbírat, analyzovat, interpretovat a na jejich základě vylepšovat vaše webové řešení. Nejčastěji je k těmto účelům využíván software Google Analytics. Možná jste ale nevěděli, že k němu existuje i celá řada alternativ, které možná vašim potřebám poslouží lépe.

Zobrazit článek »
Rychlost webu

Rychlost webu a proč na ní záleží

V digitálním marketingu se podniky zaměřují na celou řadu faktorů, jako je placená reklama, obsahový marketing, sociální média či grafika. Faktorem, který je mnohdy přehlížen či považován za samozřejmost, ačkoliv může být z pohledu zákazníka zcela rozhodující, je výkon webu – konkrétněji rychlost webu. Rozhodně by jí však měla být věnována větší pozornost, protože má schopnost ovlivňovat konverzní poměry, hodnocení ve vyhledávačích či loajalitu zákazníků.

Zobrazit článek »

Umělá inteligence (AI): Jak ji využít k vylepšení vašeho webu?

Internetoví uživatelé jsou zvyklí, že jakmile mají jakýkoliv problém nebo potřebu, po zadání dotazu do vyhledávače ihned dostanou relevantní odpověď. Aby se firmy se svým webem dostaly na vysoké pozice ve výsledcích vyhledávání a tito uživatelé klikli právě na ně, stačilo po dlouhou dobu splňovat ty stejné SEO faktory. S rozmachem AI se však SEO mění. Firmy by tak měly jít s dobou a naučit se, jak umělou inteligenci při tvorbě webových stránek či aplikací využít ve svůj prospěch.

Zobrazit článek »