Title Image

Blog

Co je to home page a k čemu slouží

  |   Webové stránky   |   No commentPro pojem home page se v Čechách většinou používá výraz domovská stránka. Je to výchozí stránka pro Váš web a zároveň první stránka, kterou návštěvník Vašeho webu uvidí. V podstatě neexistují přesně daná pravidla, podle kterých se dobrá home page tvoří. Měla by však obsahovat navigační panel, kterým se následně návštěvník prokliká na jiné stránky webu. Navigační panel může směřovat například na stránky jako O firmě nebo Historie, Kontakty, Novinky, Služby atd.

Home page je vlastně takový rozcestník na cestě ke službám, které nabízíte. Buď návštěvník nalezne to, co hledá a pokračuje dále na jednu z podstránek, nebo zjistí, že na Vaší stránce nevyřeší svou potřebu a odchází. V dnešní době už mnoho vyhledávačů odkazuje přímo na podstránky, přesto však home page neztrácí význam, protože představuje danou firmu a vysvětluje její význam. A to jsou informace, které by jste na podstránkách hledali zbytečně. Dalo by se tedy říct, že home page je mozkem celého webu, dostanete se z ní kamkoliv. Ale pozor, jestli nefunguje ona, pokulhává i zbytek.

Svou vlastní domovskou stránku můžou mít i webové prohlížeče. Většinou si uživatel může zvolit, jaká stránka se mu po zapnutí prohlížeče automaticky otevře. Při webové prezentaci Vaší firmy uživatel tuto možnost nemá, zobrazí se mu to, co Vy sami zvolíte.


Jak vypadá dobrá home page

Aby byla vaše home page kvalitní, měla by návštěvníkovi odpovědět alespoň na základní otázky.

Kdo jste? Zamyslete se, kdo jste. Prodejce nebo poskytovatel služby, děláte s lidmi, nebo pro ně, vyrábíte, nebo prodáváte? To všechno je pro uživatele důležité, protože i na první pohled zřejmé věci, můžou rozhodnout jestli se návštěvník stane platícím zákazníkem.

Čím se zabýváte? Co tedy přesně děláte. Použijte klidně fotografie, ty nejlépe vystihnou podstatu Vaší práce.

Čím jste výjimeční? Určitě se něčím lišíte od své konkurence, nic přece není stejné. Zamyslete se nad svými přednostmi a ukažte je světu.

Kde je potřeba se prokliknout pro více informací? Home page slouží jako rozcestník, udělejte proto navigační panel, který bude přehledný a funkční.

Co je potřeba udělat? Používejte výzvy k akci, prostřednictvím tlačítek a titulků můžete návštěvníka přimět aby si pročetl přesně to, co chcete.


Jak se o home page starat

Home page by měla být nejčastěji aktualizovanou částí webu, můžete tam uveřejňovat novinky, fotky, nebo sdílet zajímavé články z oboru. Pokud nebudete home page pravidelně aktualizovat, obsah na ní bude stagnovat. Pokud však budete pravidelně přidávat nové zajímavé příspěvky, odkazovat na poutavé články z oboru, anebo zveřejníte video, jak se Vám povedla vaše poslední zakázka, návštěvníci Vašeho webu si to zapamatují. A jistě se pak vrátí i po další rady.

Prostřednictvím home page jednostranně komunikujete se svými zákazníky a návštěvníky webu. Pokud chcete aby se komunikace stala obousměrnou, vložte ke svému kontaktu také výzvu k akci, například založení zákaznického účtu, odběr novinek, vyčíslení zakázky atd. Tyhle akce se většinou neprovádějí přímo na home page, avšak měla by tam o nich být alespoň zmínka. Protože jinak by se o nich návštěvník vůbec nedozvěděl.Žádný komentář

Přidat komentář