Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

Poutavý text na webu? Základ úspěšného byznysu!


Váš výrobek nebo služba může být sebelepší, ale pokud pokulhává její prezentace, může vás to připravit o značnou část možných zákazníků.


Jak napsat dobrý text pro web?


Správný text by se měl striktně držet tématu, zbytečně neodbíhat a měl by obsáhnout vše, co uživatel potřebuje a hlavně chce vědět. Nezapomínejme, že webová stránka není knižní román, tudíž zde není prostor pro rozsáhlé odstavce a takzvanou „omáčku“. Lepší kvalitní a propracovaný kratší text, než sáhodlouhé rozmáchlé vyprávění. Pozor bychom si také měli dát na duplicitu informací – nepovažujme čtenáře za hlupáky, většinu věcí stačí sdělit jednou a jasně.


Ujasněte si, co chcete čtenáři sdělit, a nebojte se vypsat si to v bodech. Pomůže vám to nejen utřídit si vlastní myšlenky, ale třeba vás to inspiruje k něčemu dalšímu. A pokud přímo tohle nebude sloužit jako základ následné webové textace, můžete to poskytnout jako odrazový můstek copywriterovi, který už se o vše postará. Typický webový uživatel chce mít informace přehledně znázorněné, a tak je u textace webových stránek důležitá i následná grafika. Nebojte se odlišit jednotlivé sféry obsahu i graficky, orientace tak bude pro zákazníka snazší.


Co když si v psaní nevěřím?


Pokud si nepřipadáte slohově natolik zdatní, abyste si troufli sepsat obsah vašich webovek sami, nebojte se tuto práci svěřit někomu renomovanějšímu. Schopný copywriter dodá vaší prezentaci na sítích formu a čtivost. Věřte, že vám to může ušetřit spoustu úsilí, času a zbytečných přešlapů. V případě vlastní textace je dobré si nechat celý web před jeho spuštěním zkontrolovat odborníkem. Nejen ty gramatické, ale i stylistické chyby nepůsobí dobře a zbytečně ubírají lesk vašemu snažení. Když necháte svou práci zhodnotit třetí osobou, předejdete tomu, aby se na web dostaly chyby, které vy sami nejste schopni odhalit nebo je identifikovat.


Cílem článků na vašem webu však není jen podat informace, ale především přesvědčit uživatele ke koupi, případně mu poskytnout motiv se na stránky opět vrátit. Čtenáře chceme chytit a nepustit až do přečtení posledního písmene.Textem však na uživatele netlačte, ani se článkem nikterak nepodbízejte. Nesnažte se ohromit za každou cenu, vaše stránka pak ztrácí na důvěryhodnosti. I když se to snadno řekne, ale hůř dělá, vyvarujte se otřepaných frází. Působí to lacině a neprofesionálně.


Co od služby copywritera očekávat?


Dobrý copywriter a textař by měl naplno proniknout do filozofie společnosti, takzvaně najet na její vlnu a tím správným a nenásilným způsobem předat zákazníkům a návštěvníkům webu to, co klient požaduje. Copywriter není jen robot na psaní textů, jak by se mohlo na první pohled zdát, je to především zdatný markeťák, který ví, co zákazník chce a čeká, psycholog, který se umí vcítit do klientských potřeb a možná i tak trochu umělec, který zvládne v omezeném prostoru online prezentace předat to podstatné.


Internet je platforma, kde každý může napsat cokoliv a vesele to sdílet s celým světem. Webový prostor je plný špatných textů, tak dbejte na to, aby právě webové stránky vašeho podniku (a celá jeho komunikace s veřejností vůbec) byly právě to, co bude mezi ostatními vyčnívat. Zákazník, ten nový, který se teprve rozhoduje, i ten stávající, všechny výše zmíněné věci podvědomě vnímá a v hlavě si tak sestavuje mozaiku celkového obrázku o vaší společnosti. Krása je ukryta v detailu a my v expertdev děláme vše pro to, aby všechny podrobně propracované dílčí části dávaly dohromady hodnotný celek.

Poutavý text a propracovaná SEO optimalizace jsou samozřejmě základními stavebními kameny dobrých a úspěšných webových stránek, firemních prezentací a e-shopů, nedílnou součástí je i vizuální stránka. Seznamte se tedy i s článkem 7 důležitých prvků kvalitního webového designu.Mohlo by Vás zajímat

Tvorba webových stránek Zlín | Tvorba webu | Copywriting |SEO optimalizace| Klíčová slova | Sociální sítě | Grafické práce| Marketing | Reklama|PR

Sdílet příspěvek

Další články

Blog
Expert Dev

Jak profesionální webové stránky pomáhají developerům získat více zakázek 

Webová stránka poskytuje platformu pro marketing, získávání nových zákazníků a kontrolu nad online přítomností, což je klíčové pro úspěch v dnešním digitálním světě. Webové stránky jsou důležité pro všechny firmy bez ohledu na jejich předmět podnikání. Důležitost mít webové stránky je stejná jak pro stavební firmy, firmy zabývající se nemovitostmi tak i pro developery.

Zobrazit článek »
Blog
Expert Dev

6 osvědčených tipů pro vylepšení Vašich webových stránek 

Webová stránka má zásadní význam při prezentaci značky. Oproti sociálním sítím nebo výsledkům vyhledávání ve vašem oblíbeném vyhledávači máte plnou kontrolu nad vaším webem. Proto pro většinu firem není rozumné se ho zbavovat, ale spíše je potřeba ho neustále rozvíjet. Cílem firmy však není jenom mít web, ale mít web, který skutečně funguje.

Zobrazit článek »
Blog
Expert Dev

Optiweb: Klíč k online úspěchu a cesta k předním pozicím ve vyhledávačích   

Internet se stal hlavním prostředkem, jakým lidé vyhledávají informace, produkty a služby. Abychom uspěli, musíme být tam, kde naše cílové publikum hledá – a to je právě na internetu. V tomto kontextu se stává výzva nejen vytvořit webovou stránku, ale také zajistit, aby byla viditelná mezi stovkami tisíc konkurenčních stránek. Právě zde přichází do hry koncept Optiweb neboli microsites. Tyto speciální, samostatné webové stránky jsou navrženy s cílem zvýšit účinnost online marketingu, cílit na konkrétní publikum a nabídnout obsah, který je relevantní pro určité téma nebo produkt. V tomto článku se budeme hlouběji zabývat výhodami využití microsites a jakým způsobem mohou pomoci dosáhnout přední pozice na vyhledávačích.

Zobrazit článek »