Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

Google Analytics – V čem všem nám můžou pomoct?

Google Analytics je základem pro získávání dat ohledně nejen Vaší webové stránky, ale také kampaní a ostatní propagace na internetu. Tento nástroj od společnosti Google Vám nabízí velké množství informací, ať už o návštěvnosti nebo délce strávené na webové stránce.

V tomto článku Vám ve stručnosti představíme, co vše Google Analytics nabízí, a jak s těmito informacemi nakládat.

Návštěvnost

Cílem každé webové stránky je mít co největší návštěvnost. Proto Google Analytics poskytuje svým uživatelům podrobná data ohledně návštěvnosti. Na základě těchto dat dokážete vyhodnotit, kterou strategie je pro Vás nevýhodnější, na jakou se zaměřit v budoucnu. Avšak návštěvnost se dá rozdělit do několika následujících kategorií

Přímá návštěvnost

Pod přímou návštěvností si můžeme představit zadání názvu naší webové stránky přímo do adresního řádku. Tuto možnost využívají zejména lidé, kteří na naší stránku chodí pravidelně a nemusí vyhledávat pomocí internetových vyhledávačů.

Organická návštěvnost

O organické návštěvnosti mluvíme v případě, že návštěvník stránky zadá do vyhledávače ať už přímo název naší stránky nebo klíčové slovo. Zde také hraje velký význam optimalizace SEO, díky které se Vaše webová stránka může zobrazovat na prvním příčkách po vyhledávání, což zvyšuje organickou návštěvnost.

Návštěvnost z odkazů

Externí odkazy jsou jedním z nejdůležitějším parametrem při optimalizaci SEO. Zároveň Vám však také může přivést mnoho nových návštěvníků. Google Analytics Vám zobrazí, na jakých stránkách na Váš web někdo odkazuje.

Placené vyhledávání

Pokud někdo mluví o placeném vyhledávání, tak tím referuje na PPC reklamu (pay-per-click). Díky placené reklamě se Vaše stránka bude zobrazovat na nevyšších příčkách na SERPu (Search Engine Result Page). Google Analytics Vám poskytne data o tom, kolik lidí se dostalo na Vaši stránku pomocí PPC reklamy. Tato data Vám pomohou k vyhodnocení úspěšnosti reklamy, případně také k tomu, zda je potřeba provést změny.

Délka návštěvy

Dalším velmi užitečným nástrojem, které nám Google Analytics nabízí, je délka času stráveného na webu. Našim cílem je, aby se na našich stránkách návštěvník pohyboval co nejdéle, získal veškeré informace, a poté u nás nakoupil daný produkt či službu. V tomto případě nám zde Google Analytics poskytuje také informace o tom, kolik návštěvníků opustilo naší stránku v rámci několika vteřin. V tomto případě mluvíme o tzv. Bounce Rate.

Propojení s Google Ads

Velmi důležitou možností, kterou, kterou nám Google Analytics nabízí, je propojení s dalším nástrojem od Googlu, a to Google Ads. Google Ads slouží k vytvoření reklamních kampaní a celkové k PPC reklamě. Díky kompatibilitě těchto dvou nástrojů získáme veškerá data o reklamní kampani, konverzi zákazníků, počet prokliků, apod. Na základě těchto dat můžete vyhodnotit úspěšnost reklamy, ale také zároveň to, zda se Vám vrátily náklady vynaložené na propagaci.

E-commerce report

Pokud vlastníte e-shop, tak Vám doporučujeme využívat těchto reportů, které Vám poskytnou kompletní data o transakcích, které produkty jsou nejvíce oblíbené na Vašich stránkách, jak dlouho zákazník nakupoval na Vašem e-shopu, případně také zda svůj nákup dokončil nebo zboží nechal v košíku, a poté stránku opustil. Podle těchto dat můžete pracovat s přehlednějším designem e-shopu, jednoduší orientací apod.

V tomto případě se můžete obrátit na nás a my vezmeme Váš e-shop do našich rukou. Pomůžeme Vám od veškerých starostí.

Doufáme, že Vám tento článek představil základní výhody Google Analytics a rozšířil Vám Vaše vědomosti..

Potřebujete vytvořit nové webové stránky v roce 2021?

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK | SEO A OPTIMALIZACE WEBOVÝCH STRÁNEK | COPYWRITE GRAFIKA | MARKETING SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Weby tvoříme v těchto městech:

TVORBA WEBU ZLÍN|TVORBA WEBU PRAHA|TVORBA WEBU BRNO|TVORBA WEBU OSTRAVA |TVORBA WEBU OLOMOUC

Zabýváme se kategoriemi:

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK NA MÍRU|TVORBA ŠABLONOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNEK|TVORBA MICROSITES|TVORBA E-SHOPŮ NA MÍRU

Sdílet příspěvek

Další články

Blog
Expert Dev

Jak profesionální webové stránky pomáhají developerům získat více zakázek 

Webová stránka poskytuje platformu pro marketing, získávání nových zákazníků a kontrolu nad online přítomností, což je klíčové pro úspěch v dnešním digitálním světě. Webové stránky jsou důležité pro všechny firmy bez ohledu na jejich předmět podnikání. Důležitost mít webové stránky je stejná jak pro stavební firmy, firmy zabývající se nemovitostmi tak i pro developery.

Zobrazit článek »
Blog
Expert Dev

6 osvědčených tipů pro vylepšení Vašich webových stránek 

Webová stránka má zásadní význam při prezentaci značky. Oproti sociálním sítím nebo výsledkům vyhledávání ve vašem oblíbeném vyhledávači máte plnou kontrolu nad vaším webem. Proto pro většinu firem není rozumné se ho zbavovat, ale spíše je potřeba ho neustále rozvíjet. Cílem firmy však není jenom mít web, ale mít web, který skutečně funguje.

Zobrazit článek »
Blog
Expert Dev

Optiweb: Klíč k online úspěchu a cesta k předním pozicím ve vyhledávačích   

Internet se stal hlavním prostředkem, jakým lidé vyhledávají informace, produkty a služby. Abychom uspěli, musíme být tam, kde naše cílové publikum hledá – a to je právě na internetu. V tomto kontextu se stává výzva nejen vytvořit webovou stránku, ale také zajistit, aby byla viditelná mezi stovkami tisíc konkurenčních stránek. Právě zde přichází do hry koncept Optiweb neboli microsites. Tyto speciální, samostatné webové stránky jsou navrženy s cílem zvýšit účinnost online marketingu, cílit na konkrétní publikum a nabídnout obsah, který je relevantní pro určité téma nebo produkt. V tomto článku se budeme hlouběji zabývat výhodami využití microsites a jakým způsobem mohou pomoci dosáhnout přední pozice na vyhledávačích.

Zobrazit článek »