Expert Dev, s.r.o.

...specialisté na digitální marketing

Správa webových stránek: Jak může zvýšit návratnost vašich investic

Webové stránky jsou základem veškerého marketingového úsilí. Je to místo, kam přicházejí vaši stávající i potenciální zákazníci, aby se dozvěděli více o vašich produktech nebo službách a o vašem podnikání jako celku.

Vaše webové stránky jsou místem, kam přicházejí potenciální partneři, aby se dozvěděli více o vaší značce a kde si vaši potenciální zákazníci objednávají předváděcí akce nebo žádají o další informace na produkty nebo služby. Je to také místo, kde jsou umístěny vaše vstupní stránky a kam se zákazníci mohou dostat po kliknutí na některou z vašich reklam. Vaše web stránky jsou v podstatě základem nejen pro váš marketingový úspěch, ale také pro úspěch vašeho podnikání jako celku, a proto musí být správa vašich webových stránek každodenní prioritou.

V tomto článku se podíváme na to, co tvoří správu webových stránek a jak může zvýšit návratnost investic.

správa webu a zvýšení investic

Co je správa webových stránek?

Správa webových stránek je termín, který označuje kombinaci několika služeb pro efektivní provoz vašeho webu. Správa webových stránek obvykle zahrnuje:

Efektivní správa webových stránek, zejména pokud provozujete malou firmu, vyžaduje, abyste své služby zadali agentuře pro tvorbu webových stránek nebo pro digitální marketing, která nabízí služby údržby webových stránek. Větší firmy mohou mít vlastní interní týmy, které jsou zodpovědné za průběžnou správu svých www stránek.

Předpokládejme, že jste si v minulosti nechali vytvořit nebo aktualizovat webdesign grafikem nebo agenturou. V takovém případě mohou v rámci svého portfolia služeb nabízet i služby průběžné správy webových stránek, které můžete využít.

Jak může správa webových stránek zvýšit návratnost investic?

Bezpečné weby se dobře umisťují, přinášejí více návštěvnosti a snižují prostoje

Webové stránky jsou neustále pod hrozbou útoků ze strany hackerů a kyberzločinců. Tyto útoky mohou způsobit pád vašeho webu, infikovat zařízení, které návštěvníci vašeho webu používají, pomocí phishingu získat kompromitující informace a mnoho dalšího.

Jak si jistě dokážete představit, jakýkoliv útok na vaše webové stránky může mít katastrofální dopady pro vaše podnikání, zejména pokud dojde k ohrožení citlivých dat nebo pokud váš web na chvíli nefunguje. V případě útoku můžete čelit problémům, jako jsou např:

  • Ztráta návštěvnosti, potenciálních zákazníků a stávajících zákazníků.
  • Dochází ke ztrátě důvěry ve vaši značku ze strany návštěvníků a zákazníků, zejména pokud je váš web delší dobu mimo provoz.
  • Špatná uživatelská zkušenost a pomalé načítání vašeho webu.
  • Možné právní problémy v případě ohrožení důvěrných informací o zákaznících.

Efektivní průběžné zabezpečení webových stránek zahrnuje pasivní správu, jako je nastavení dobrých firewallů, které blokují hackery a aktivní správu prostřednictvím opatření, jako je pravidelné skenování malwaru a udržování aktuální architektury webu. Díky neporušenému zabezpečení vašeho webu můžete být klidní, protože víte, že návštěvníci vašich webových stránek jsou při jakékoliv akci chráněni. Dobré zabezpečení webu také pomáhá k viditelnosti ve vyhledávání. Společnost Backlinko zjistila, že při analýze více než 1 milionu výsledků se webové stránky s certifikátem SSL (Secure Sockets Layer) trvale umisťují na vyšších pozicích než weby bez tohoto certifikátu.

Nahrávání obsahu optimalizovaného pro SEO a optimalizace stávajícího obsahu zvyšují vaši návštěvnost

Vaše webové stránky by nikdy neměly být považovány za statický objekt. Jedním z nejdůležitějších prvků úspěchu každé webové stránky je neustálé přidávání nového obsahu a optimalizace obsahu stávajícího.

V zájmu svého webu se určitě budete chtít ujistit, že jakýkoliv nový obsah, který publikujete, je optimalizován pro SEO. Mezi některé osvědčené postupy patří:

  • Provedení průzkumu klíčových slov pro téma, o kterém píšete.
  • Přirozené a strategické používání klíčových slov v obsahu.
  • Optimalizace titulní značky a meta descriptions.
  • Optimalizace délky obsahu – nejnovější výzkumy naznačují, že dlouhé texty o 2000 slovech jsou nejspolehlivějším způsobem, jak posunout vaši firmu výše u výsledků vyhledávání na Google nebo Seznam.

Doporučujeme tyto osvědčené postupy pro optimalizaci stávajícího obsahu na vašem webu. Ujistěte se, že:

Ten, kdo se stará o správu vašeho webu, se zpravidla postará i o optimalizaci vašeho stávajícího obsahu, ale to může také spadat do odpovědnosti interního týmu pro obsah, pokud jej máte.

Průběžná podpora webových stránek je udržuje funkční

Podpora webových stránek je do jisté míry zastřešující pojem, který popisuje množství různých on-page a off-page faktorů, které se překrývají, ale netýkají se výhradně zabezpečení webových stránek nebo správy obsahu. Podpora webových stránek může zahrnovat služby, jako jsou:

Stejně jako zabezpečení webu je pravidelné provádění těchto úkolů klíčem k udržení funkčnosti a výkonu vašeho webu a zvýšení ROI. Budete-li mít přehled o aktualizacích pluginů, témat, serverů/hostingu, zůstane načítání vašeho webu optimální a všechny zásuvné moduly, které používáte, budou nadále fungovat tak, jak mají.

Sledování a analyzování analytických údajů vašeho webu, jako je organická návštěvnost, doba na stránce, míra okamžitého opuštění a míra konverze, vám pomohou zjistit, zda váš web přitahuje a udržuje návštěvníky na webu. Tyto metriky vás informují o tom, zda je třeba provést na webu nějaké změny pro jeho zlepšení.

Rada na závěr

Chcete-li na své webové stránky přitahovat stále nové návštěvníky a přeměňovat je na své zákazníky, je důležité, aby byl váš web aktuální a dobře udržovaný. Kromě toho je dobrá správa webových stránek zásadní pro pozitivní UX a pro zachování bezpečnosti informací vašich návštěvníků. Ujistěte se, že správa vašich webových stránek je prioritou. Vaše podnikání bude o to lepší.

Pokud chcete v tomto ohledu získat profesionální podporu nebo pokud máte zájem o vytvoření webových stránek, obraťte se na naši společnost Expert Dev. Jsme vám k dispozici online, na telefonu i v našich kancelářích v centru Zlína. KONTAKTUJTE NÁS.

správa webu a ROI

Webové stránky tvoříme v těchto městech:

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK ZLÍN | TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK PRAHA | TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK BRNO | TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK OSTRAVA | TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK OLOMOUC

Zabýváme se kategoriemi:

TVORBA WEBOVÝCH STRÁNEK NA MÍRU | TVORBA ŠABLONOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNEK | TVORBA MICROSITE | TVORBA E-SHOPŮ NA MÍRU | GRAFICKÉ PRÁCE | CRM SYSTÉM | SEO OPTIMALIZACE

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Další články